• a
 • a
 • a

NO-SPA - DZIAŁANIE

Ból brzucha związany z przejedzeniem, stresem, biegunką, miesiączką, kłopotami z jelitami bądź nerkami czy układem moczowym jest zazwyczaj spowodowany skurczem mięśni gładkich1. Dzięki działaniu rozkurczowemu No-Spa likwiduje częstą przyczynę bólu brzucha - skurcz.

NO-SPA zawiera substancję czynną: chlorowodorek drotaweryny, który ma działanie rozkurczowe. Drotaweryna działa w przypadku skurczu mięśni gładkich różnego pochodzenia. Mięśnie gładkie pracują niezależnie od naszej woli. Sposób działania NO-SPY nie zależy od rodzaju unerwienia i dotyczy przede wszystkim mięśni gladkich jamy brzusznej i macicy. Z tego względu NO-SPA może być z powodzeniem stosowana w przypadku różnych bólów brzucha między innymi takich jak:

  • Bóle miesiączkowe
  • Zapalenie pęcherza moczowego
  • Kamica dróg żółciowych i nerek
  • Zapalenie miedniczek nerkowych
  • Zespół jelita nadwrażliwego oraz inne dolegliwości jelitowe.

Drotaweryna, substancja czynna zawarta w NO-SPIE jest szybko i całkowicie wchłaniana po podaniu doustnym. W odróżnieniu od innych preparatów np. działających przeciwbólowo, wysoka selektywność działania NO-SPY sprawia, że praktycznie nie wchodzi ona w interakcje z innymi lekami1, a działania niepożądane występują rzadko2,3. Rzadko zdarzają się bóle, zawroty głowy, bezsenność, nudności i zaparcia, kołatanie serca i nadciśnienie tętnicze2.

No-Spa nie ma istotnego wpływu na ciśnienie tętnicze krwi4,5, nie wpływa na zdolność prowadzenie pojazdów mechanicznych, a preparat można podawać dzieciom już od 6 roku życia1.

Wybierz odpowiedni wariant NO-SPY dla siebie! Zobacz więcej

 

Przeczytaj również

DLACZEGO W BRZUCHU BOLI?

Szacuje się że problem bólu brzucha dotyka aż 62% Polaków. Określa się, że w ciągu roku w Polsce odnotowuje się ponad 100 milionów różnych przypadków bólów brzucha innych niż bóle menstruacyjne1.

OBJAWY OSTREGO BRZUCHA- NIE LEKCEWAŻ ICH!

Bardzo silny ból brzucha może być związany ze stanem, który nazywamy „ostrym brzuchem”. Stan ten wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem i najczęściej kończą się interwencją chirurgiczną.